Virgin Adaları’na Tatile Giden Üste Para Alıyor!

Virgin

Karayipler denilince akla masmavi denizi, plajlara uzanan palmiye ağaçları, rahat yaşantısı, müziği, doğal güzellikleri geliyor… İçinde onlarca ada bulunduran Karayipler'de bir yer var ki, ziyaretçisi üste para alıyor. 

Virjin Adaları'ndan bahsediyoruz. Amerika Birleşik Devletleri'ne bağlı Virjin Adaları (US Virgin Islands), tatillerinde kendilerini tercih eden ziyaretçilerine 300 dolar ödemeyi öneriyor. 

virgin islands

Ne var ki bu ödeme nakit para olarak yapılmıyor. 

1 Ekim 2017 tarihinden önce Amerikan Virjin Adaları'nda minimum 3 günlük rezervasyon yaptıran konuklar adadaki kültürel, sosyal, turistik aktivitelerde kullanılmak üzere 300 dolarlık bir kaynağa sahip oluyorlar. Otelin, Virjin Adaları turizm internet sitesinden yaptırılması ise zorunlu şart. 

31 Aralık'a kadar konaklama yapılabilecek kampanyanın asıl sebebi ise Virjin Adaları'nın Amerika Birleşik Devletleri'ne bağlanmasının 100. yılını kutlamak.

 

virgin islands

1917 yılında Danimarka'nın kontrolünde olan adalar, 25 milyon dolar karşılığında Amerika Birleşik Devletleri'ne bırakılmıştı. Adaları ziyaret edebilmeniz için A.B.D. vizesine sahip olmanız gerekiyor. 

Amerikan Virjin Adaları'nın tam karşısında ise İngiliz Virjin Adaları bulunuyor. 

virgin islands

9 büyük ve 75 küçük adadan oluşan ABD Virjin Adaları'nın başkenti St Thomas'ta bulunan Charlotte Amalie. Adanın gelir kaynakları arasında doğal olarak turizm ön planda yer alıyor. 

Amerikan Virjin Adaları'na uçak bileti satın almak için tıklamanız yeterli.

koray

koray

Yorum Yazın