Tatilde Kesinlikle Alınması Gereken 9 Eşya

Uçak biletleri alındı, otel seçildi hatta şehir turlarını bile ayarladınız. Bütün yıl beklediğiniz o tatil başlıyor.

bavul ve diğer eşyalar

Bütün yıl beklediğiniz o tatil başlıyor. Yalnız bir sorun var, bu sefer valiz taşımak istemiyorsunuz. “Ne kadar az eşya alırsam, o kadar iyi!” diyorsanız işte size olmazsa olmaz 9 öneri:

1. Boyun Yastığı

Yolculuk gece ve uzun sürecek. Kitap okudunuz olmadı, film seyrettiniz olmadı, telefonunuzdaki o çok sevdiğiniz oyun bile zamanı hızlandırmadı. O halde biraz uyku size iyi gelebilir. Bunun için de kendinizi yatağınızda hissedebileceğiniz bir ortam gerekiyor. İşte boyun yastığı bu noktada bebekler gibi uyumanız için elinden geleni yapıyor. Küçük ama işlevsel bu tatil eşyası için valinizde yer açmayı unutmayın.

2. Telefon Şarjı

Uçaktan indiğiniz anda yaptığınız ilk şey “Anneciğim ben şehre vardım.” demekse telefonunuzun şarjının bitmesi sizin için ilk andan itibaren sorun olabilir. Zaten bir telefon şarjı ne kadar yer kaplayabilir ki?

3. Okuma Gözlüğü

Gençlikte bile sorun olan göz bozukluğu belirli bir yaştan sonra gözlüksüz idare edilemeyen bir hal alabiliyor. Bu yüzden tatil süresince yanınızdan ayırmayacağınız eşyaların başında gelen okuma gözlüklerinizi cebinizde bile taşıyabilir, “Valizimde yer yok!” endişesinden kurtulabilirsiniz.

4. İlaçlar

Kronik bir hastalığınız, tansiyon veya şeker probleminiz varsa ilacınızı her daim yanınızda taşımalısınız. Çünkü hem gittiğiniz ülkede aynı ilacı bulamayabilirsiniz hem de bulsanız bile reçetesiz alamayabilirsiniz. O bin bir hayalle beklediğiniz tatiliniz bu yüzden cehenneme dönebilir.

5. Rahat Ayakkabılar

Tatil demek yeni keşifler demek. Yeniş keşifler demek bolca yürümek demek. Eğer bir de bu tatil yurt dışı tatiliyse şıklıktan önce rahatlığınızı düşünmelisiniz. Spor ya da size bolca konfor sağlayacak herhangi bir ayakkabı valizinizin vazgeçilmez parçaları arasında yerini mutlaka almalı.

6. Yağmurluk

Gittiğiniz tatil destinasyonu ne olursa olsun ani iklim değişiklileri için yanınızda bir yağmurluk bulundurmanızda fayda var. En kötü ihtimalle uçakta klimalar açıkken kullanabilirsiniz.

7. Şehir Rehberi

Tatilinizi kendini planladınız ve eşyalarınızı hızlıca toparlayıp uçağa atladınız. Peki gittiğiniz şehri ve kültürü tanımaya nereden başlayacağınızı biliyor musunuz? O kadar masraf yapıp gittiğiniz şehrin o çok güzel tarihi binalarını, unutulmaz lezzetlerini keşfetmeden dönmek istemiyorsanız kendi dilinizde yazılmış bir şehir rehberi almayı sakın unutmayın!

8. Sözlük

“Bu alfabe de nesi?, Ben Japonca bilmem ki!, Bu metronun tabelalarında ne yazıyor?” gibi cümleler kurmak istemiyorsanız en azından belirli kelimeleri anlamak için gittiğiniz ülkenin diline ait bir sözlük almayı ihmal etmeyin.

9. Priz çeviricileri

Saç kurutma makinesi, telefon şarjı ya da bilgisayarınızı kullanmak için gittiğiniz ülkenin prizleri uygun olmayabilir. Bunun için teknoloji marketlerinden kolayca edinebileceğiniz priz çeviriciler hayat kurtarabilir.

bavul.com

Yorum Yazın