Seyahatinizi Kolaylaştıracak 10 Ücretsiz Uygulama

Tatile çıkmak için tüm planlarınızı yaptınız. Biletler hazır, valiz hazır ve artık yola koyuldunuz. Varış noktasına geldiğinizde de “tatil başladı!” diye düşünüp rahatladınız. Uzun süredir hayalini kurduğunuz o an geldiğinde ise; gezecek çok yer, keşfedecek çok şey var diye düşünüp, nereden başlayacağınızı bilemeyebilirsiniz. Gittiğiniz yerde kaybolma, aynı dili konuşamama, hangi kafe güzeldir veya nerede ne yenir bilmeden gezinme riskleri yüzünden kendinizi hiç stres altında hissetmeyin. Gitmeden önce sizin için topladığımız bu ücretsiz mobil seyahat uygulamalarını indirin ve tatil boyunca kafanız rahat etsin! İnfografiğimizin altında uygulamaların linklerine erişebilirsiniz.

İnfografiği Paylaş

Seyahat UygulamalarıSeyahatinizi Kolaylaştıracak 10 Ucretsiz Uygulama İnfografiği

 

Wifi Map Nedir?

Dünyanın her noktasındaki kablosuz internet noktalarını şifreleriyle birlikte derleyen Wifi Map, seyahatiniz esnasında internete ihtiyaç duyduğunuzda kurtarıcınız olacak uygulama.
iOS ve Android işletim sistemli telefonlarınızdan Wifi Map uygulamasını indirebilirsiniz.


Citymapper Nedir?

Harita üzerinde bir noktadan diğer noktaya hangi toplu taşıma aracını kullanarak (Uber dahil) ne kadar sürede gideceğinizi ve ulaşım ücretinizi gösteren süpersonik uygulama.

iOS ve Android işletim sistemli telefonlarınızdan Citymapper uygulamasını indirebilirsiniz.


XE Currency Nedir?

Bütün para birimlerini bulabileceğiniz, çevrimdışı olarak da kullanılabilen döviz kuru çevirici. Çevrimiçi olduğunuz zamanlarda ise kuru anlık olarak güncellemektedir.

iOS ve Android işletim sistemli telefonlarınızdan XE Currency uygulamasını indirebilirsiniz.


PackPoint Travel Packing List Nedir?

Nereye, neden gidiyorsunuz, kayak tatiline mi yoksa deniz tatiline mi gidiyorsunuz gibi soruların  cevabına göre valizinize koymanız gerekenleri söyleyerek, sizi seyahat esnasında 'bunu nasıl unuturum' diye kendinize kızmaktan kurtaran uygulama.

iOS ve Android işletim sistemli telefonlarınızdan PackPoint Travel Packing List uygulamasını indirebilirsiniz.


Waze Nedir?

Hayat kurtaran navigasyon uygulaması. Gerçek sürücülerin anlık yol bilgilerini GPS üzerinden çekerek, size en optimum yol tarifini veriyor.

iOS ve Android işletim sistemli telefonlarınızdan Waze uygulamasını indirebilirsiniz.


Foursquare Nedir?

Cafe, restaurant, bar vs aramalarınızda imdadınıza yetişen bir klasik. İhtiyacınıza göre arama yapmanızı sağlıyor, size en yakın yerleri bulup, daha önce orada bulunan kişilerin puan ve yorumlarını gösteriyor. EK olarak gittiğiniz işletmelerde check-in yapma imkanı sağlıyor.

iOS ve Android işletim sistemli telefonlarınızdan Foursquare uygulamasını indirebilirsiniz.


Tripit Nedir?

Uçak biletinizi, otel rezervasyonunuzu, seyahatinizle ilgili bütün dökümanları TripIt ile tek bir noktada toplayın. Aynı zamanda gerçek zamanlı bildirimleriyle rötar, iptal ve kapı değişikliği gibi bilgilerden anında haberdar olun.

iOS ve Android işletim sistemli telefonlarınızdan Tripit uygulamasını indirebilirsiniz.


Triposo Nedir?

Gittiğin şehirde nereleri görmeli, nerede ne yemeli, nasıl vakit geçirmeli gibi sorulara cevap veren çevrimdışı da çalışan şehir rehberi uygulaması. Üstelik yine çevrimdışı haritası sayesinde internetsiz kaldığınızda da kolayca yol bulabileceksiniz.

iOS ve Android işletim sistemli telefonlarınızdan Triposo uygulamasını indirebilirsiniz.


Flush Toilet Finder Nedir?

Bir gün herkesin ihtiyaç duyabileceği umumi tuvaletleri bulmanızı sağlayan uygulama. Sadece bununla kalmayıp Google Maps üzerinden yol tarifi vererek en yakın tuvalete ulaşmanızı da sağlıyor.

iOS ve Android işletim sistemli telefonlarınızdan Flush Toilet Finder uygulamasını indirebilirsiniz.


Google Translate Nedir?

90 dilde çeviri yapabilen Google'ın ücretsiz online çeviri hizmeti. Aynı zamanda anında kamera çevirisi yapmasıyla gönüllerde taht kuruyor.

iOS ve Android işletim sistemli telefonlarınızdan Google Translate uygulamasını indirebilirsiniz.

 

PanicattheDisco

PanicattheDisco

Dünyayı karış karış gezmek istiyorum, her yeri yeniden keşfetmek… Ben gezip gördüklerimi anlatayım, siz de heyecanıma ortak olun istiyorum. Çünkü benim heyecanım bana çok fazla…

Yorum Yazın