Haziran’da Avrupa’dan Bu 5 Festival Kaçmaz

İlkbahar geride kaldı, yaz heyecanı başladı! Yaz aylarının ilki Haziran, kıpır kıpır bir mevsim için size güzel sürprizler de hazırladı. Haziran ayı boyunca Avrupa'da ziyaret edebileceğiniz festival ve etkinliklerden 5 tanesini derledik. Haydi festivale!

 

1) Primavera Sound Festival – Barcelona (31 Mayıs – 4 Haziran)

primaveraAvrupa'nın en büyük müzik festivallerinden biri Primavera Sound, 31 Mayıs – 4 Haziran tarihleri arasında Barcelona'da düzenleniyor. Rock, Indie ve Pop müzik türlerinden ağırlıklı line-up'ıyla dikkatleri çeken festivalin bu yılki ağır topları Arcade Fire, Bon Iver, The Xx, Slayer ve Aphex Twin.

Vejetaryen mutfağı ve glutensiz seçenekleri de bulunduran yiyecek seçenekleri, kendine has çevre düzeni ve atmosferiyle festivalin  bu yıl da yaz başlangıcına damga vurması bekleniyor. 

Barcelona'ya ucuz uçak bileti satın alıp hemen uçmak için Bavul.com'u ziyaret edin. Unutmayın; ekonomik Barcelona otelleri için de Bavul.com'a göz atabilirsiniz. 

2) Smaka Pa Stockholm – Stockholm'ün Tadı (1 – 7 Haziran) 

smakaİsveç'in son yıllardaki en hareketli festivallerinden biri belki de Smaka Pa Stockholm – Stockholm'ün Tadı… 

Kungsträdgården'da bir hafta boyunca süren festival sadece Avrupa'nın değil dünyanın en büyük gıda festivallerinden biri konumunda. Ancak festival yalnızca gıda alanında göz kamaştırmıyor; pek çok grup ve müzisyen de konser ve performanslarıyla bu bir haftayı renklendiriyorlar.

350 binin üzerinde ziyaretçinin katıldığı festivalde aralarında Stockholm'in ünlülerinin de bulunduğu pek çok restoran dünyanın farklı yerlerinden lezzetler sunuyorlar. Çevre ve doğa bilincini geliştirmek de festivalin üzerine eğildiği önemli konular arasında… Haziranın ilk haftasında festival alanına yakın bir otelde kalıp eğlencenin tadını çıkarmak isterseniz ekonomik Stockholm otelleri bir tık ötede. 

Henüz uçak biletinizi almadıysanız Stockholm'e ucuz uçak bileti için tıklayabilirsiniz.

3) Arde Lucus  – Lugo (30 Haziran – 2 Temmuz)

ardelucus

İspanya'nın sevimli kenti Lugo, tarihi köklerini gün yüzüne çıkardığı renkli festivaliyle karşınızda!

2000 yılından beri UNESCO korumasında olan kentin etrafını çeviren Roma surları, günümüze önemli bir zarar görmeden gelmiş durumda. Roma döneminde önemli bir askeri şehir olarak karşımıza çıkan Lugo da mirasını kucaklayıp son yılların en ses getiren festivallerinden birini düzenledi. 

Yılda 1 milyona ulaşan ziyaretçiyle Roma dönemi Lugo'da yeniden canlanıyor! Halk Roma dönemi kıyafetleriyle sokağa çıkıyor, Roma düğünleri ve eğlenceleri düzenleniyor, pek çok etkinlikle Roma dönemi yeniden yaşanıyor. 

Lugo'ya ulaşmak için 2 saat uzaklıktaki Santiago de Compostela havalimanı en uygun çözüm olarak görünüyor, ancak Madrid vb. şehirlerden de Lugo'ya ulaşabilirsiniz. İspanya'ya ucuz uçak bileti için tıklayınız.

Lugo'da konaklama seçenekleri sınırlı olsa da Bavul.com'da inceleme yapmanız mümkün. 

4) Awakenings Festivali – Spaarnwoude (24 – 25 Haziran)

awakenings

Hollanda'da Amsterdam ve Haarlem arasında bulunan Spaarnwoude kentinde düzenlenen Awakenings Festivali kuşkusuz haziranın en hareketli etkinliklerinden birini sunuyor.

Özellikle elektronik müzik, techno ve houseseverlerin büyük ilgi gösterdiği festivalde bu yıl Alan Fitzpatrick, Dave Clarke, Tale of Us, Adam Beyer, Joseph Capriati, Maceo Plex gibi ünlü sanatçı ve gruplar yer alacak. 

Awakenings'e ulaşmak için Amsterdam Schipol Havalimanı en uygun seçenek olarak gözüküyor. Uygun fiyatlı Amsterdam uçak biletleri için tıklayınız

5) Paris Caz Festivali ( 17 Haziran – 30 Temmuz)

pariscazHaziran ayının ortasında başlayıp Temmuz ayının sonuna dek süren Paris Caz Festivali, Avrupa'nın en cazibeli festivallerinden biri… Hem Paris'in büyülü atmosferini yaşayabilmek hem de haftalar boyunca dünyadan en seçkin caz sanatçılarını dinleme fırsatı bulmak eşsiz bir hediye… 

2017 yılında da Paris Caz Festivali rüzgarı esecek… Parc Floral de Vincennes'de hafta sonları farklı konseptlerde gerçekleşecek caz konserlerinde bu yıl Latin Caz, Circus Caz gibi temalar ön plana çıkmış vaziyette. Açık havada çimlere serilip hafta sonları caz dinleme keyfini sonuna dek çıkarabileceksiniz.

Paris'e ucuz uçak bileti için Bavul.com pek çok seçenek sunarken Paris'te ekonomik konaklama seçenekleri de bir tık uzağınızda.

koray

koray

Yorum Yazın