Filipinler’in En Güzel 6 Adası

Alternatif tatil sevenlerin son yıllarda en gözde destinasyonlarından olan Filipinler, muhteşem güzelliklere sahip adaları ile ünlü. Balayı tatili için de çok iyi seçenekler sunan Filipinler’in en güzel adalarını sizin için derledik. Bavul.com'da ucuz Filipinler uçuşları fiyatlarını takip etmeyi ve Filipinler konaklama seçenekleri için otelleri incelemeyi unutmayın!

1) Palawan

palawan

Sık sık “dünyanın en güzel adası” olarak isimlendirilen Palawan, zümrüt rengi suları, tropik ormanları, dağları ve muhteşem manzarası ile ayak basan herkesin kalbinde sonsuza kadar yerini muhafaza ediyor. Anlatmaya kelimelerin yetmeyeceği El Nido, dalış yapıp rengarenk balıkları görebileceğiniz mercan kayalıkları ve akıl almaz güzelliği ile Palawan, ölmeden önce mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerler arasında.

2) Coron

coronPalawan’ı oluşturan adalardan biri olan Coron, Filipinler’in dalış merkezi olarak biliniyor. 2. Dünya Savaşı’ndan kalan gemi batıkları arasında dalabilir, adayı çevreleyen koylar ve mağaraları keşfe çıkabilirsiniz.

3) Mindoro

mindoro

Manila’dan kolay ulaşım sağlayabileceğiniz Mindoro, özellikle scuba dalış meraklılarının gözdesi. 40 kilometrekare genişliğindeki Apo Resifi,barındırdığı canlılarla dünyaca ünlü bir dalış noktası. Vatoz ve su kaplumbağaları ile yüzebileceğiniz Mindoro, dalış seven herkesin mutlaka uğraması gereken bir ada.

4) Bohol

boholCebu’nun açıklarında yer alan ve “Çikolata Tepeleri” ile ünlü olan Bohol, muhteşem doğa manzaraları sunuyor. Yılın her dönemi farklı renge bürünen tepeleri izlemeye doyamayacağınız Bohol, aynı zamanda Tarsier isimli küçük maymunlara da ev sahipliği yapıyor. Filipinler Tarsier Vakfı tesislerini ziyaret edebilir ve koruma altındaki bu sevimli canlıları yakından görebilirsiniz.

5) Kuzey Luzon

kuzey-luzon

Filipinler’in en büyük adası olan Kuzey Luzon, dumanlı dağları, yemyeşil çam ormanları ve içinizi titretecek manzaraları ile aklınızı çelecek. Özellikle UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde olan 2000 yıllık Banaue pirinç tarlaları ile ünlü olan adada turlara katılarak bu tarlalar arasında dolaşabilir ve adanın sunduğu sayısız güzelliğe şahit olabilirsiniz.

6) Boracay

boracay

Filipinler dendiğinde akla ilk gelen yerlerden biri elbette Boracay. Kartpostal güzelliği ile akıllara kazınan bu ada, aynı zamanda lüks oteller ve kaliteli restoranlar arayanların ilk tercihi. 12 tane birbirinden güzel plaja ev sahipliği yapan Boracay plajları ile olduğu kadar şovları, etkinlikleri ve partileriyle de ünlü.

 

koray

koray

Yorum Yazın