Evlilik Teklifi Yapılabilecek En İyi 12 Şehir

Hayalinizde unutulmaz bir evlilik teklifi almak var ya da siz sürpriz ve yaratıcı bir evlenme teklifi planlıyorsunuz… Madalyonun hangi tarafında olursanız evlenme teklifi yapmak için gerekli olan beş elementten biri de evlilik teklifi mekanları…

Hayalinizde unutulmaz bir evlilik teklifi almak var ya da siz sürpriz ve yaratıcı bir evlenme teklifi planlıyorsunuz… Madalyonun hangi tarafında olursanız evlenme teklifi yapmak için gerekli olan beş elementten biri de evlilik teklifi mekanları… Evlilik teklifi mekanları arasında seçim yapmadan önce hangi şehrin ruhunun size uygun olduğuna karar vermeye ne dersiniz?

 1. Paris

Onun için söylenen dünyanın en romantik şehri tanımlaması artık çok klişe olsa da Paris; ambiyansı, tarihsel detayları ve kulağa çok hoş gelen müzikleriyle evlenme teklifi için her daim ilk üçe girebilir. Paris'i gezebileceğiniz bir tur ayarlayıp tur programının içine sürprizinizi de sıkıştırabilirsiniz.

 2. Londra

London Eye’in tepesinden Londra’yı panoramik olarak seyrederken “Benimle evlenir misin?” dediğinizi bir düşünün. Yükseklik mi heyecan mı başınızı döndürecek ona siz karar verin!

 3. İstanbul

İki kıtanın birleştiği bir noktada kim evlilik teklifi almak istemez ki? Boğaza kıyısı olan şık bir restoran ya da yedi tepeli İstanbul'un en yüksek yerinde ikinizin de kalp atışlarınızın duyulduğu bir noktada olduğunuzu hayal edin!

 4. Rio De Janerio

Rio De Janerio'da 771 metre yükseklikte yer alan Corcovado Tepesi’ne teleferikle çıkarken, tüm şehir ayaklarınız altında büyüleyici bir manzara sunuyor. İşte tam da bu sırada cebinizdeki yüzüğü çıkarmak için bizce hiç beklemenize gerek yok!

Balayına gitmek için balayına layık bir destinasyonda evlenme teklif etmeye ne dersiniz? Cancun'un muhteşem kumsallarında esen ılık rüzgarlar size yardımcı olacak merak etmeyin!

6. Maldivler

Yüzlerce adadan oluşan bu topraklarda evlenme teklif etmek için tek yapmanız gereken istediğiniz adayı seçmek. Maldivler'de size özel tekneler ve piknik sepetinizle ıssız bir adaya bırakılabilir, baş başa geçirdiğiniz özel dakikalarda evlenme teklif ederek o özel insana sevinçten çığlıklar attırabilirsiniz.

7. Santorini

Günbatımı manzaralarıyla ünlü Santorini'de, yapacağınız bir evlenme teklifine direnebilecek pek fazla kadın olmasa gerek. Santorini'ye iki kişilik bir uçak biletini garantiledikten sonra tek yapmanız gereken o ünlü soruyu sormak.

8. Venedik

Siz evlenme teklifi alırken tek şahidiniz gondolunuzu süren kayıkçı Alberto olacak. Venedik'te bu güzel evlenme teklifine hayır demeyeceğinizi umuyoruz.

9. Las Vegas

Sabahlara kadar süren eğlence, renkli şovlar ve unutulmaz bir tatil. Ne mi eksik? Baş başa geçirdiğiniz bu özel tatili bir yüzükle taçlandırmak tabii ki. Üstelik teklifiniz olumlu sonuçlanırsa Las Vegas’ta sembolik bir nikah bile yapabilirsiniz.

10. Budapeşte

Kim demiş Orta Çağ’da evlilik teklifi yoktu diye? İşte size sokakları, katedralleri ve köprüleriyle muhteşem bir Orta Çağ şehri, Budapeşte! Buda ile Peşte’yi birleştiren köprüler ise evlilik teklif ederken diz çökmek için ideal noktalar olabilir.

11. Viyana

Sanatın ve kültürün en şık ve en estetik haliyle sunulduğu bu şehir, evlilik teklif etmek için ideal destinasyonlardan biri. Siz de Viyana'da evlenme teklif ederek kendi oyununuzu sahneye koymaya başlayabilirsiniz.

12. Saint Petersburg

42 ada, 95 kanal ve 500 adet estetik köprünün bulunduğu St. Petersburg’da Neva Nehri Turu, evlilik teklifi için ideal bir fikir olabilir.

 

bavul.com

Yorum Yazın