Dünyanın En İlginç 10 Oteli

Baharın gelmesi, ülkemizde özellikle yaz aylarında artan tatil hareketliliğinin de habercisi… Kimisi en güzel Antalya otelleri için bavulunu hazırlamaya başlamışken bir başkası Ege Denizi’nin güzelliğini yaşamak için denize sıfır Bodrum otelleri ile haşır neşir olmaya başladı bile. Deniz, kum, güneş tatili güzel ülkemizin sunduğu en hoş olanaklardan biri olsa da dünyada konseptleriyle fark yaratan, ilginç ve özel otel odaları misafirlerini ağırlamayı sürdürüyor. Yaz – kış fark etmeden her mevsim gidebileceğiniz sıra dışı oteller, bu özel derlememizde sizlerle buluşuyor. İşte editörlerimizin seçtiği dünyadan en çılgın 10 otel derlememiz karşınızda!

1-    Palacio de Sal, Uyuni, Bolivya

Palacio de Sal

Ülkemizde son zamanlarda Tuz Gölü’nde fotoğraf çektirmek oldukça moda haline geldi. Dünyada bu alanın en gözde temsilcisi ise belki de Bolivya’daki Uyuni tuz düzlükleri… Bu düzlüklerde kurulan Palacio de Sal, yani “Tuz Sarayı”, inşaat malzemesinden mobilyasına dek malzeme olarak “tuz”un da kullanıldığı özel bir yapı. Kendisini dünyanın ilk tuz oteli olarak tanıtan Palacio de Sal Güney Amerika'daki sıra dışı oteller ile ilgilenenler için biçilmiş kaftan. 

Bolivya'ya ucuz uçak bileti bulmak için Bavul.com'u inceleyin.

Palacio de Sal ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için tıklayınız. 

 

2-    Das Park Hotel, Linz, Avusturya

Künk Otel

Tuna nehrinin kenarındaki Das Park Hotel, geri dönüşümcü tavrını ortaya koyan özel bir otel yaratmış. Kirli su taşınması için üretilen dev künkleri birer otel odasına dönüştüren Das Park Hotel, dünyadaki en ilginç otel odaları arasına gururla giriyor. 

Avusturya'ya ucuz uçak bileti bulmak için  Bavul.com'u inceleyebilirsiniz. 

Das Park Hotel ile ilgili bilgi almak için tıklayınız.

 

3-    Jumbo Stay, Stockholm, İsveç

jumbo stay kokpit otel odasi

Uçaklarda kokpite girmek özel izinlere tabi olsa da, yatıya kalmak istiyorsanız size bir çözümümüz var. Stockholm’deki Jumbo Stay, 70’li yıllarda kullanılan bir jumbo uçağın otele çevrilmesiyle karşımıza çıkıyor. İçinde yatakhaneli kısım bulundursa da en dikkat çekici odası şüphesiz titizlikle dönüştürülen lüks kokpiti… 


Arlanda Havalimanı’nın hemen yanındaki konumuyla en güzel havalimanı otelleri arasına da kolaylıkla adını yazdırıyor. 

Stockholm'e ucuz uçak bileti arıyorsanız Bavul.com'a göz atın. 

Jumbo Stay'in fiyatlarını öğrenmek için tıklayınız. 

 

4-    Conrad Hilton, Maldivler

conrad hilton su alti oteli


En romantik tatil yerleri arasında yer alan Maldivler, her ne kadar kristal mavisi denizi ve rengi yer yer beyaza kaçan altın kumlarıyla ön plana çıksa da; işi bir adım daha öteye götürüp sizleri canlı deniz yaşamıyla baş başa bırakan özel oteller de bulundurmuyor değil. 
Rengarenk balıkları hayranlıkla seyredebileceğiniz denizin altına kurulu restoranı ve alanlarıyla Conrad Hilton, Rangali Adası'ndaki konumuyla egzotik tatil seven konuklarını bekliyor. 

Maldivler'e en ucuz uçak bileti için Bavul.com'u inceleyin. 

Conrad Hilton Rangali Adası fiyatlarını incelemek için tıklayınız. 

 

5-    Amangiri, Utah, Amerika Birleşik Devletleri

amangiri

Hollywood filmlerinde rastladığımız dev kanyonlar, bu defa otelinizin içine dek sızmış vaziyette. Utah’taki Amangiri, doğayla bütünleşen özel dizaynını havuz ve spa alanına dek kararlılıkla uygulamış. Yer şekilleriyle farklılaşan özel bir deneyim peşindeki gezginlerin tercihi, belki de hayatlarında ilk defa kaldıkları bu kanyon oteli oluyor. 

Amerika Birleşik Devletleri'ne en ucuz uçak biletini incelemek için Bavul.com'u ziyaret edin. 

Amangiri'yi incelemek için: https://www.aman.com

 

6-    The Liberty, Boston, Amerika Birleşik Devletleri

Liberty Hotel 

“Cezaevinde kalmak isteyen de olur mu?” demeyin, Boston’da, adı “özgürlük” anlamına gelen The Liberty, bir dönemin Charles Street Hapishanesi’ni şık bir otele dönüştürerek konuklarına hizmet ediyor. Dünyada kalınabilecek en ilginç oteller listesinde kendine sık sık yer bulan otelde, cezaevi günlerinden kalma kimi malzemeler de muhafaza ediliyor. 

Amerika'ya en ucuz uçak biletini incelemek için Bavul.com'u ziyaret edin. 

The Liberty Hotel'in fiyatlarını incelemek isterseniz hemen tıklayın. 

 

7-    Skylodge Adventure Suites, Urubamba, Peru

skylodge
Skylodge Adventure Suites, Urubamba Vadisi’nin üzerindeki özel konumuyla nefes kesici bir manzara sunsa da odaya ulaşmak çok kolay değil. Aluminyum ve polikarbonattan hazırlanan odalar ısı, rüzgar ve dayanıklılık anlamında yüksek konfor sunsa da, odalara ulaşmak için tırmanış sporuna gönül vermiş olmak şart. Dağcı otelleri arasında kendine özel bir yer bulan Skylodge Adventure Suites, yaşamınızda bir defa edinebileceğiniz tecrübelerden birini sizlerle buluşturuyor. 

En ucuz Peru uçak biletleri için Bavul.com'a göz atın. 

Skylodge Adventure Suites ile ilgili daha fazla bilgi almak için tıklayın.

8-    Udang House, Bali, Endonezya

udang house bali

Bali’deki Udang House, farklılık adına sizi suyun altına indirmektense cam zeminle denizi ayaklarınızın altına seriyor. Tropik balıkların görsel şölen sunduğu odalarıyla en güzel otelleri arasında kendine yer buluyor. Otantik ve rustik otel sevenlerini doğanın güzelliğine doyabilecekleri Udang House, en romantik balayı otelleri arasında da kendine yer buluyor. 

En ucuz Bali uçak biletleri için Bavul.com'u ziyaret edin.

Udang House hakkında daha çok bilgi almak için tıklayınız

 

9-    Grand Hotel De Kromme Raake, Eenrum, Hollanda

grand hotel de kromme raake


Adındaki “Grand Hotel” eklenmelerine aldanmayın, bu otel sadece dolabın içine gizlenmiş bir yatak odasından ibaret. Kanaatkar bir tabiata sahipseniz, ihtiyacınız olan her türlü konforu bir dolabın içerisinde de bulabilmeniz mümkün. Dünyanın en tuhaf otelleri arasında yer alan Grand Hotel de Kromme Raake, sıra dışı otel odaları arayanların öncelikli tercihi konumunda. 

Hollanda'ya en ucuz uçak bileti arayanları Bavul.com'a davet edelim. 

Otel hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz tıklayınız. 

 

10-    Museum Hotel, Kapadokya, Türkiye

museum hotel kapadokya


"Listede bir tane de “bizden” otel bulunsun" diyince aklımıza tabii ki Kapadokya’daki Museum Hotel geldi. Kapadokya’daki en romantik otel yarışması yapılsa kesinlikle iddialı olacağını düşündüğümüz otel, peribacalarına gömülü otel odalarıyla farklı bir havayı sizlerle yaşıyor. 

Kapadokya'ya ucuz uçak bileti için Bavul.com'a göz atmayı unutmayın. 

Museum Hotel ile ilgili bilgi almak için tıklayınız.

 


 

koray

koray

Yorum Yazın