Careem’le İstanbul’a göz kırp ;)

Soğuk ve gri havalardan sonra şimdi eve kapanmak olmaz. Güneşin kendini gösterdiği ama yakmadığı, rüzgarla içimizin ferahladığı havaların zamanı şimdi. Bu yazıyı okuduktan sonra Careem'inizi çağırın; dışarı ve İstanbul’un keyfini çıkarın. 

 
 
Lale Festivali’ni kaçırmayın!
Lale Festivali

 

Bu yıl 12.’si düzenlenen İstanbul Lale Festivali, Emirgan Korusu’nda tüm renkleriyle İstanbulluları bekliyor. 
 
Aylardan Nisan olunca İstanbul lale bahçesine dönüşüyor. En görkemlilerinden biri de Emirgan Korusu’nda. İstanbul Boğazı’na karşı çimenlerde piknik yapabileceğiniz, uzanıp kendinizi dinleyeceğiniz koru; bugünlerde çeşit çeşit milyonlarca laleye ev sahipliği ediyor. Festival aynı zamanda müzik gruplarını, ressamları, lale heykelleri sergisini ve daha birçok aktivite ve etkinliği ağırlayarak renge neşe katıyor. 
 
Lale Festivali’nde diğer görebileceğiniz yerler:
•    Yıldız Korusu
•    Göztepe 60. Yıl Parkı
•    Beykoz Korusu
•    Gülhane Parkı 
•    Fethipaşa Korusu
•    Büyük Çamlıca Korusu
•    Küçük Çamlıca Korusu
•    Gözdağı Korusu
•    Hidiv Çubuklu Korusu
•    Soğanlı Bitkiler Parkı

 

30 Nisan’da son bulacak Lale Festivali’ni kaçırmamak için hadi gidelim. Aileniz ya da arkadaşlarınızla birlikte rahatça ulaşmak isterseniz, Careem’in 8 kişilik araçlarıyla keyifli bir seyahat yapabilirsiniz.

 

Üstelik Beşiktaş’tan Emirgan’a maksimum 32-37 TL’ye, bavul.com’a özel promosyon koduyla sadece 16-18 TL’ye yolculuk edebilirsiniz. 


 

Harekete geçin, İstanbul’un tadını adım adım çıkarın!

İstanbul Boğazı

 

Yürüyerek haftanın yorgunluğunu atalım ya da güne dinç başlayalım dendiğinde akla ilk gelen Belgrad Ormanı, Fenerbahçe Parkı ya da Caddebostan Sahili’dir. Bu noktaları biz de çok seviyoruz ama bu sefer rotanızı değiştirmeye ve başka yerleri de keşfetmeye ne dersiniz? 

 

İstanbul’u farklı açılardan deneyimlemeye meraklı olanlar, sizi Yeniköy-Büyükdere taraflarına alalım. Boğaz esintisinden, kıyısına inci gibi dizilen yapılardan her zaman etkilenmişizdir. Bu parkur bize eski İstanbul’un dokusunu tüm güzelliğiyle sunuyor. Yeniköy’den başlayacağınız yolculuk Tarabya, oradan da Büyükdere’ye kadar sürer. O kadar yürüdük, yakınlarda başka ne taraflara gidip keyif yapalım derseniz, onun için de önerilerimiz var. Rahatça gitmek isterseniz Careem çağırma mesafesinde 😉

 

 

Arnavutköy’de yemek seçeneği çok, sizin canınız ne ister?

Arnavutköy

 

Balık ya da Mantı! Yolunuz Arnavutköy’e düştüğünde canınız o an ne çeker bilemeyiz. Sevdiğiniz bir köfteci vardır, tercihiniz bellidir. Ya da oraya gidince sadece balık yerim dersiniz. Ama demeyin 🙂 Her türlü damak tadına, ana, keyfe uygun bulacağınız mekanlarıyla Arnavutköy sizi bekliyor. 

 

Sonrasında da Boğaz’a çıkan dar sokaklarını dolaşmak, nostaljik İstanbul’un mirası evlerindeki ayrıntıları keşfetmek, mahalle kültürünü hissedebileceğiniz insanlarıyla selamlaşmak tercihinize kalmış.

 

Herkesin sevdiği, fotoğraf makinesi yoksa uğramadığı yer Balat

Balat

 

Balat, fotoğrafçılığa merak sarmış çoğu İstanbullu’nun uğrak mekanı oldu. Geri kalanlarımızsa Instagram’da gördüklerine bayılır, beğenir; bir gün gideceğim der, durur. Belki de şimdi tam zamanıdır!

 

Birçok kültürün etkisini bulabileceğiniz bu sokaklar tarihin canlı kanıtı. Üstelik yeni mekanlarıyla da modern dünyanın etkilerini kendi dünyasında yoğurmasını biliyor. Dillere pelesenk olmuş şarkının baş konuğu Agora Meyhanesi de Balat’ta, üçüncü dalga kahveciler de… Yüzyıllara meydan okuyan bu yerin herkese anlatacağı hikayeler farklıdır. Hadi şimdi size anlatacaklarına kulak verin!

 

Sakinliğiyle, Boğaz manzarası ve mekanlarıyla gönülleri kazanan Moda

Moda

 

Kadıköy’ün kalabalığından sıyrılıp Moda’ya adım attığınızda bir soluk alırsınız. Zaman sanki kendi seyrinde yavaşlar.

 

Güneşin batışının en keyifle izleneceği yerlerden biridir Moda. Topkapı Sarayı’nın arkalarında kaybolur, insana huzur verir. Günün karmaşasından uzaklaşıp Tarihi Moda İskelesi’nde, kafelerinde, çay bahçelerinde, restoranlarında hem lezzete doyarsınız hem de enerji depolarsınız. 

 

Modaya ulaşım zor oluyor diyenleri duyar gibiyiz. Careem’le aracınızı istediğiniz noktaya çağırabilir, kapınızdan alınıp rahat bir yolculuk yapabilirsiniz. 

 

İstanbul’un popüler çocuğu Karaköy

Karaköy

 

Son yıllarda Karaköy günün her saatinde İstanbullular’ı ağırlıyor. Kahvaltı mekanlarından kafelerine, butiklerinden kitapçılarına herkesin kendine göre bir şeyler bulabileceği bir yer. Hava kararıp şehrin ışıkları yanınca ise bambaşka bir hal alıyor. 

 

Grafitilerle, rengarenk ışıklarla süslenen sokaklar, havaların ısınmasıyla gençlerle dolup taşıyor. Gün ışıyana kadar dans etmek isterseniz de Karaköy’de seçenek çok. Sadece hipster’ların uğrak mekanı diye düşünmeyin, hemen şimdi keşfedin. 

 

İstediğiniz her yere Careem’le rahat rahat, üstelik çok ekonomik fiyatlarla hemen gidin. Bavul.com kullanıcılarına özel promosyon kodunu kullanmayı da unutmayın.
 

 

 

*Belirtilen ücretler Beşiktaş çıkışlı olup tahmini ücretlerdir. Careem’in uygulamasını telefonunuza indirerek ödeyeceğiniz tahmini ücreti görebilirsiniz.

** Bavul.com'da alışverişinizi yaptıktan sonra size e-posta ile gönderilen kodu, Careem ile araç çağırırken promosyon kodu alanına girmeniz gerekmektedir.

Ezgi

Ezgi

Yorum Yazın