Bu 6 Yaz Tatili Yöresini Göz Ardı Etmeyin!

"Ben bu yılda Ibiza'dayım canım", "Yılbaşında denize Maldivler'de gireceğim", "Amalfi kıyılarını gezeceğiz arabayla…"

Sadece bizim ülkemizde değil, tüm dünyada trend yerler üç aşağı beş yukarı biliniyor, hemen herkes bu ülkeleri, bu tatil beldelerini tercih ediyor. Nasıl ki bizim ülkemizde Bodrum, Çeşme'nin yanı sıra Söğüt ve Bozburun da varsa; dünyada da ana trend mekanların yanında oldukça keyifli vakit geçirebileceğiniz çok güzel köşeler var.

Bu derlememizde sizlerle onları tanıştırmak istedik.

1) Algarve / Portekiz

algarvePortekiz'in güney ucunda yer alan bölge Algarve, kökenini arapça "Batı Ülkesi" anlamına gelen "El Garb al Andalus" kelimelerinden alıyor. Endülüs'ün batısındaki bu blge irili ufaklı sahilleri, doğal güzellikleri, ufacık kasabaları ve Benagil Mağarası gibi harikalarıyla Amalfi kıyıları sevdalılarına çok yerinde bir alternatif olabilir. 

Portekiz uçak biletleri

Portekiz konaklama seçenekleri

2) Phu Quoc / Vietnam

phu-quocEvet, Tayland çok güzel, Maldivler de dünya harikası; ancak Vietnam'ın da hiç de aşağı kalır yanı yok desek doğru olur. Özellikle Phu Quoc, pek çoğu el değmemiş beyaz kumlu sahilleri, huzurlu ve sakin yapısı, romantik ortamıyla göz ardı edilmemesi gereken bir güzellik. Şnorkelinizi yanınıza almayı unutmayın!

Vietnam uçak biletleri

Vietnam konaklama seçenekleri

3) Samoa 

to-suaBali ve Fiji gibi romantizm adaları kendi alanlarının belki de yıldızları… Ancak Samoa'nın güzelliğine duyarız kalmak git gide güçleşiyor. Okyanus, huzur, romantizm Samoa'nın başlıca sunduğu hediyeler… Dünyanın sayılı doğal havuzlarından birine de ev sahipliği yapıyor… Sahi, dünyadaki doğal yüzme havuzlarıyla ilgili yazımızı okumuş muydunuz? 

Samoa'ya uçak bileti

Samoa konaklama

4) San Sebastian / İspanya

san-sebastianSan Sebastian, İspanya'nın kuzeyindeki Bask bölgesinin küçük şehri… Biz daha çok Nihat Kahveci'nin Real Sociedad macerasından şehri tanısak da, şehir dünyada mutfağıyla ünlü.

Gastroturizm için Barcelona tabii ki mimarisi ve plajlarıyla da dünyanın en önemli destinasyonlarından biri, ancak kuzeydeki bu sempatik şehrin de yemek, mimari ve plaj olarak sunacakları var… Deniz ürünlerine özellikle dikkat!

İspanya uçak bileti

İspanya konaklama seçenekleri

5) Polignano a Mare / İtalya

polignano-a-mareAmalfi kıyıları ya da Cinque Terre doğal olarak İtalya'da en çok tercih edilen yaz tatili destinasyonlarının başında geliyor. Size tavsiyemiz çizmenin topuğunu es geçmeyin… Bari yakınlarındaki Polignano a Mare, masmavi denizi, taş sokakları, deniz mağaraları ve tabii ki mutfağıyla ilgiyi hak ediyor…

İtayla uçak bileti

İtalya konaklama seçenekleri

6) Antigua & Barbuda

antigua-barbuda

Karayipler, korsan filmlerinden de bilindiği üzere dünyanın en güzel coğrafyalarından biri… Turkuaz denizleri, palmiye ağaçları, rahat ve mutluluğa odaklı yaşam biçimi, eğlence ve romantizm…

Pek çok adası artık jet sosyete kıvamına gelse de kimi adaları huzuru ve el değmemiş plajları sizlerle buluşturmaya devam ediyor. Antigua & Barbuda ikilisi işte bu adalardan… Özellikşe Barbuda sessiz ve sakinliğiyle bir adım daha önde denebilir. 

Antigua & Barbuda uçak bileti

Antigua & Barbuda konaklama seçenekleri

koray

koray

Yorum Yazın