Ağustos Ayında Kaçırılmayacak 5 Festival

Çöl ortasından İskoçya'ya, bangır bangır heavy metalden kırmızı domateslere pek çok festival ağustos ayında arz-ı endam ediyor. 

Bavulog'un artık klasikleşen aylık festival seçkisinden öne çıkanlar karşınızda!

1) Edinburgh Fringe Festivali / İskoçya (4-28 Ağustos)

edinburgh-fringe-festival

Müzik, sinema, dans, tiyatro, komedi, sergi, sokak performansları ve çok daha fazlası… İskoçya'nın ikonik şehri Edinburgh, neredeyse ağustos ayının tamamında gerçek bir festival şehrine dönüşüyor. Sanatın tüm dallarıyla temas eden festival, ilk olarak 70 yıl önce gerçekleştirildi. Çok geniş katılımlı bir performans ve sanatçı listesine sahip olan festival belki de Edinburgh'un en iyi seyahat edilebileceği aylardan ağustosta gerçekleştiriliyor. 

Edinburgh uçak bileti

Edinburgh konaklama seçenekleri

2) Notting Hill Karnavalı / İngiltere (30 Ağustos)

notting-hill

Adada karnavalların ağustos ayında sıklaşması tesadüfi değil, en uygun hava koşulları belki de ağustos ayında! Çelik davulların durmadan çaldığı, içinizde dans etmek gibi bir fikir yoksa bile bir süre sonra kendinizi otomatikman dans ederken yakalayabileceğiniz kıpır kıpır bir Londra festivali…

Dansçılar, davulcular, müzik sizi bekliyor. 

Londra uçak bileti

Londra konaklama seçenekleri

3) La Tomatina Valencia / İspanya (30 Ağustos)

la-tomatina

Saat sabah 10'da başlayan festival, kilolarca domates taşıyan kamyonların Valencia'nın Bunol kasabasına girince başlıyor. Domatesler genelikle ezik olduğundan üste başa fırlatılmasıyla pek acı verici bir deneyim yaşandığı söylenemez, ancak kıpkırmızı olacağınız kesin. 

Aralıklarla kasaba sakinlerinin hortumla sizi yıkayıp yeniden kırmızıya bulanmanız için temizlediklerini de hatırlatalım. Mutlaka deniz gözlüğü benzeri bir koruyucu takın ki eğlence artsın! 

4) Palio di Siena / İtalya (13 Ağustos – 16 Ağustos)

siena700 yıldır düzenlenen, Siena'nın merkezindeki eğimli meydanda gerçekleştirilen Palio di Siena, tüm İtalya'nın en ünlü festivallerinden biri… Senede iki kez düzenlenen festivalin ikincisi bu sene 16 Ağustos'ta koşulacak…

Hazırlıkları, eğlenceleri, yemekleri ve son derece ciddiye alınan yarışlarıyla kesinlikle görülmesi gereken aktivitelerden… Farklı semtlerden yarışan jokeylerin kıyafetleri de oldukça ilgi çekici…

Floransa uçak bileti

Siena konaklama seçenekleri

5) Burning Man / Amerika Birleşik Devletleri (27 Ağustos – 4 Eylül)

burning-man

1986 yılından beri düzenlenen festival, Amerika'da Nevada'nın Black Rock çölünde gerçekleştiriliyor. 

Adını kapanışında yakılan dev ahşap kuklalardan alan festival çöl ortamında alışılmışın dışında bir sanat ve müzik festivali sunuyor. Kaynakların kullanımından kıyafetlere kadar her yönüyle klasik festivallerden ayrılan Burning Man, hemen herkesin hayatında bir kez olsun yaşaması gereken bir tecrübe sunuyor. 

Los Angeles uçak bileti

 

 

koray

koray

Yorum Yazın